Blog - Büyük Ebat Dijital Baskı

Mesh Branda

Mesh Branda Reklam sektörünün vazgeçilmezlerinden biri de Mesh brandadır. Hafif ve dayanıklı oluşu rüzgarı geçirmesi sebebiyle yırtılmalara karşı daha dayanıklı oluşu delikli brandayı ön plana çıkaran sebepler arasındadır. Mesh branda; afiş, tabela yüzey germe, tanıtım, pankart gibi birçok alanda tercih edilmektedir. Yüzeyi one way vision gibidir. Mesh Brandanın rüzgarda yırtılma ihtimali yoktur. Delik gözenekleri sayesinde hava aldığı için rüzgarı direk geçirir yırtılmaları önler. Dayanıklı, hafif ve üzerine dijital baskı yapılır oluşu, vinili birçok alanda kullanıma sunar.

Tanıtım veya reklam amaçlı afiş baskı, pankart
Atatürk posterleri
Duvar kaplama, dekorasyon
Totem
Cephe, bina germe vinil dijital baskı
Billboard baskısı
Işıklı tablela
Resim poster
Fuar standı
gibi pek çok alanda branda baskı kullanılmaktadır.

One Way Vision

One Way Vision

One Way Vision ; İngilizce bir isim olduğu için halk arasında bu terimden çok “delikli folyo” adı ile bilinmekte olan bir tür reklam amaçlı baskı çeşididir. PVC esaslı bir malzemeden üretilmekte olup, delikli bir yapısı vardır. Bu yüzden de halk arasında delikli folyo olarak ün yapmıştır.

One Way Vision Baskı Nerelerde Kullanılır ?
One way vision dijital baskı nın kullanım alanı cam yüzeylerdir. Cam yüzeye sahip aklınıza gelebilecek her alanda rahatça kullanılabilir. Cam ile kaplı bir binanın dış cephelerine giydirme yapılması en fazla tercih edilenler arasındadır. Bunun yanı mağazaların vitrinlerindeki yazılar, ara camlara eklenecek logolarda da one way vision tekniği sık kullanılmaktadır. Delikli folyonun en büyük üstünlüğü cam yüzeylerde, içeriden bakıldığında dışarıyı görebilme imkânı sağlamasıdır.

Dökme Branda

Dökme Branda

Avrupa branda diye de adlandırılan dökme branda; PVC’nin homojen bir şekilde sentetik kumaşa dökülerek işlenmesi ile elde edilen dijital reklam ürünleri arasında yer alır.

Dökme Branda Çeşitleri
Dökme brandanın Frontlit ve Backlit olmak üzere iki çeşidi mevcuttur.

Dökme Branda Kullanım Alanları:
Geniş ebatlarıyla çadır, gölgelik gibi dış mekanlarda kullanılabilirlik özelliğiyle de tercih edilen bir üründür. Dijital Baskı dökme brandanın tercih edilmesinin sebepleri baskıya uygunluğu, kolay işlenebilmesi, muadili olan pek çok malzemeye göre fiyatının uygunluğu, ömrünün uzun, her türlü hava şartına dayanıklı ve ebatlarının geniş olması sebebiyledir. Bu özellikleri ile Avrupa vinil; dijital baskılamada, tabela, gölgelik ve çadır üretiminde, Bilboard ve bayraklarda en çok kullanılan baskı malzemelerinden biridir. Hava şartlarına dayanıklı yapısı ile ağırlıkla açık alanlarda kullanılmakla birlikte iç mekanlarda da afiş ve pankart üretiminde de baranda baskı tercih edilen ürünler arasındadır. Avrupa vinil; farklı PVC – polyester oranları ile istenilen ölçülerde üretilebilir. Uluslar arası standartlara uygun üretilen bu ürünün kumaş yoğunluğu, kırılma yükselmesi, kırılma uzaması, yırtılma gücü, kaplama yapışma gücü, ışık geçirgenliği, yanma hızı gibi ürün özellikleri vardır. Gerek üretim aşamasında ve gerek sarılma aşamasında yüzey kalite kontrolü yapılan ürün; rulo halinde sarılarak, rulolar zarar görmeyecek şekilde paketlenerek kullanıma hazır hale getirilir. Dökme Branda Fiyatları: Piyasada ürünün kalitesine göre farklı fiyatlarla karşılaşmak mümkün. Alıcılar alış veriş yaparken ürünün kaliteli olup olmadığına dikkat etmelidir. Ucuz piyasa ürünlerden istenilen verim alınamamakta müşteri mağdur edilmektedir. Branda fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için bizi arayın.